WhatsApp İle Nasıl Gif Yollanır?

WhatsApp Gif Desteği Başladı Mı?

Evet. Hepimizinde bildiği gibi uzun bir bekleyişin ardından WhatsApp yayınladığı güncelleme ile artık gif desteği vermeye başladı.

Gif Dosyasında Ses Olur Mu?

Bu sorunun cevabı kocaman bir HAYIR’dır.
Çünkü gif dosyaları tıpkı bir çizgi film gibi aslında sadece hareketli resim dosyalarıdır. Hazırlanırken resimler peş peşe eklenir ve hareketli bir görünüm kazandırılır. Tabii şimdi kafalarda diğer soru canlanıyor, nasıl oluyorda filmlerden parçalar gif oluyor? Orda da farklı bir yöntem devreye giriyor. Bir takım uygulamalar sizin için seçtiğiniz videonun minik bir kısmını sizin için fotoğraf karelerine bölüyor ve yine peş peşe dizerek hareketlendiriyor.

Bu işlemi uygulamalar ile yapabilmenizin yanı sıra online bir platform olan Giphy ile de birbirinden yaratıcı gif’ler hazırlayabiliyor hatta başkaları tarafından hazırlanmış binlerce gif’e de erişebiliyorsunuz.

Ayrıca gif dosyalarında ses olmaması da pek çok WhatsApp kullanıcısının iş ortamlarında yada aile arasında sürpriz sesler sebebiyle rezil olmasınında önüne geçmiştir 🙂

WhatsApp İle Nasıl Gif Yollanır?

Android cihazınızda WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra Emoji’lere tıkladığınızda sizi aşağıda iki seçenek bekliyor olacak. Bunlardan sağ taraftakine “gif” tıkladığınızda ise sizi popüler online gif platformu Giphy karşılacak ve başkaları tarafından paylaşılmış ve hatta gün yüzüne bile çıkmamış pek çok gif alternatifi arasından dilediğinizi seçerek arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz.

  

 

Tabii dilerseniz sol alt köşede bulunan arama ikonuna tıklayarak o anki hislerinizi ifade eden gif dosyalarına kolayca erişebilirsiniz.


* * * * * * * * SOSYA MEDYA HESAPLARIM * * * * * *

Facebook ► http://www.facebook.com/SerhatEronal
Instagram ► http://www.instagram.com/SerhatEronal
Twitter ► http://www.twitter.com/SerhatEronal
Web ► http://www.serhateronal.com

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *