WhatsApp Görüntülü Konuşma

Uzun süredir kullanıcılar tarafından beklenen WhatsApp görüntülü konuşma özelliği nihayet hayata geçirildi. Geçtiğimiz günlerde beta sürecine giriş yapan ve uzun bir süredir beta sürecinde kalan görüntülü konuşma özelliğinden artık herkes rahat bir şekilde faydalanabilecek.

Skype, Google Hangouts ve FaceTime gibi uygulamalarda yer alan videolu görüşmeler ve video konferans özellikleri de WhatsApp uygulamasında bundan böyle yer alacak. Kullanıcılar diledikleri zaman özel görüşmelerini konferans özelliğinden yararlanarak toplu bir biçimde yapabilecekler.

WhatsApp kullanarak görüntülü arama yapacağınız zaman sesli aramalardaki gibi bir yöntem izlemeniz yeterli oluyor. Görüntülü olarak görüşmek istediğiniz kişinin ekranını açtıktan sonra ekranda yer alan “Görüntülü Arama” seçeneğine dokunmanız arama işlemini yapabilmeniz için yeterli oluyor.

Android İşletim Sistemi için Kullanıcılara Sunuldu

Android işletim sistemi için hayata geçirilen bu özelliğin iOS işletim sistemi için ise kısa bir süre sonra hayata geçirileceği söyleniyor. Beta sürecinden çıkar çıkmaz acele bir şekilde uygulamaya yerleştirilen ve kullanıcılara sunulan bu özelliğin ufak tefek eksiklikleri de bulunuyor.

Örneğin görüntülü konuşma yaptığınız zaman kamerayı kapatma özelliğini şimdilik kullanamıyorsunuz. Bunun yerine tamamen görüşmeyi sonlandırarak sesli arama özelliğine geçiş yapmanız ve kamerasız bir şekilde konuşmanıza devam etmeniz gerekiyor.

Fakat WhatsApp tarafından yapılan açıklamalar ile bu tür sıkıntıların kısa süre içerisinde düzeltileceği ve kullanıcılara üst düzey bir görüntülü konuşma deneyimi sunulacağı söyleniyor.


* * * * * * * * SOSYA MEDYA HESAPLARIM * * * * * *

Facebook ► http://www.facebook.com/SerhatEronal
Instagram ► http://www.instagram.com/SerhatEronal
Twitter ► http://www.twitter.com/SerhatEronal
Web ► http://www.serhateronal.com

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *