Hakkımda

1981 doğumlu benim için 1996’da balıklama atlayıp, çakılıp, boynumda ki omurlardan C5-C6’yı kırdıktan sonra suda boğulup suni solunum ile hayata döndüğüm ve tekerlekli sandalye kavramıyla tanıştığım yepyeni bir hayat başladı.

Kaza sonrasında vücudumda sadece kafamı ve biraz da kollarımı hareket ettirebilir durumdaydım. 

Omurilik felci ile tanıştıktan sonra binbir zorluklar yaşadım, pek çok deneyim elde ettim ve halen devam etmekte olan tedavimde Türkiye’de ki cinci hocalardan, almanyada ki fizyoterapistlere kadar uzanan bir yolculuğum oldu.

Bu süreçte ailem ve dostlarımın destekleri ile Hayatta olduğum için yaşamaktansa hayatı yaşamaya karar verdim.

1997 Ocak ayında annem ile Almanya’ya giderek bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde yaklaşık 8 ay kaldım. Orada benim için en önemli şey tekerlekli sandalyede yaşamayı öğrenmeye başlamam ve engelli olmanın aslında sıradan birşey olduğunu öğrenmek oldu.

1997 Eylül ayında ise okula geri döndüm. Bu süreç gerçekten çok zorluydu benim için ancak annemin dik duruşu ve yönlendirmeleri ile hiç istemesemde lise 1. sınıftan tekrar okula başladım.

2006 yılında başarısız bir kök hücre ameliyatı olup, kazadan sonraki 10 yılda harcadığım tüm emeği kaybetmeme ve sağlığımda ciddi kayıplar yaşamama rağmen; yılmadan, usanmadan fizik tedaviler ve sosyal yaşantım ile hayata tekrar tutundum.

2007 senesinden beri araba kullanıyorum ve 2013 yılından beri de evliyim.

Ekim 2017 itibariyle ise bir  kanalı açmaya karar verdim. Kanalımda; hayata tutunmama sebep olan sosyal yaşantıma, engelli hayat ile ilgili tecrübelerime, mutlu olmak için aslında tek yapmamız gereken şeyin mutsuz olmamayı başarabilmek olduğuna ve hayatı kolaylaştırmak için bulduğum pratik çözümler ile sizlerin bulup benimle paylaştığı pratik çözümleri deneyerek hepimize fayda sağlayacak videolara yer vermeyi planlıyorum.

Bunların yanı sıra Asla Pes Etme isimli projeme başladım ve videolarıma Dizi demeye karar verdim. Ben hariç tüm oyuncular dönüşümlü olarak konuk olacak ve her konuk empati yaparak hislerini anlatacak. Böylelikle duyguyu seyirciye çok daha güzel geçirme şansımız olacak. Bu diziye başlamadaki amacım ise; bu gün için birşeyler yapmanın yanı sıra gelecek için de çalışmak ve gençler ile çocuklara yatırım yapmak. Çünkü hepimiz durmuş tekerlekli sandalye için rampaları tartışıyoruz ama hiçbirimiz rampaya gerek olmayacak yolları, kaldırımları ya da binaları konuşmuyoruz. Avm’lerin büyüklüklerini, sayısını konuşuyoruz ama görme engellilerin su yerine çamaşır suyu almaması için yapılması gerekenleri konuşmuyoruz vb.

Sonuç olarak kolları sıvadım ve kanalımı açtım. Şu an dizinin ve diğer videolarımın çekimleri cep telefonumla yapıyorum, bir kameramanım olmadığı için her videomu başka kişiler çekiyor. Bir de en önemlisi fenomenlere ve ünlülere ulaşmaya çalışıyorum sürekli yoksa yeni bölüm çekemem zorlaşıyor 🙂 Diğer tarafta; fikir, kurgu, montaj ve bir de üstüne dizi için çalışmalarım olunca çok düzenli video yükleyemiyorum. Bu sebeple herkesten özür diliyorum ancak en kısa sürede bir düzen oturtarak daha düzenli içerik üreteceğim.

Toparlayacak olursam da hedefim Türkiye’yi Engelliler için GERÇEKTEN YAŞANABİLİR bir ülke haline getirmek.

Umarım bu yeni yolculuğumda desteklerinizi esirgemezsiniz. Hepinizi çok seviyorum 🙂

Lütfen sizler de  ve yorum yazarak bana destek olun.

Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂
Serhat Erönal

* * * * * * * * * * * * * * *

ASLA PES ETME | 1.SEZON 1.BÖLÜM – ŞAHANGİLLER
http://bit.ly/AslaPesEtme

ENGELLİLER NASIL ARABAYA BİNEBİLİR?
http://bit.ly/EngelliArabaBinme

ENGELLİ ARACI NASIL KULLANILIR?
http://bit.ly/EngelliAraciNasilKullan…

EVDE SAKAL TIRAŞI NASIL OLUNUR? (Engellilere Özel)
http://bit.ly/EvdeSakal

ENGELLİLER İÇİN HAVUZ ASANSÖRÜ
http://bit.ly/EngelliHavuzAsansoru

ENGELLİLER GOKART KULLANABİLİR Mİ?
http://bit.ly/EngellilerGoKart

90’LARDA ÇOCUK OLMAK
http://bit.ly/90lardaCocukOlmak

DOĞRU TEKERLEKLİ SANDALYE SEÇİMİ NASIL YAPILMALIDIR?
http://bit.ly/2jRXe0u

* * * * * * * * * * * * * * *

 

* * * * * * * * SOSYA MEDYA HESAPLARIM * * * * * *

Instagram ► http://www.instagram.com/SerhatEronal
Facebook ► http://www.facebook.com/SerhatEronal
Pinterest ► http://www.pinterest.com/SerhatEronal
Twitter ► http://www.twitter.com/SerhatEronal

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


* * * * * * * * SOSYA MEDYA HESAPLARIM * * * * * *

Facebook ► http://www.facebook.com/SerhatEronal
Instagram ► http://www.instagram.com/SerhatEronal
Twitter ► http://www.twitter.com/SerhatEronal
Web ► http://www.serhateronal.com

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *