Samsung Note 7’nin patlama sebebi en sonunda açıklandı

Herkesi korkutan bir seri haline gelen ve mısır gibi pıtır pıtır patlayan Samsung Note 7 hakkında gerekli açıklama yapıldı.

Patlamaya Yol Açan Suçlu : Pil

Samsung yönetiminin 23.01.2017 tarihinde Güney Kore’de yaptığı açıklamada, Note 7 serisi için ürettirdikleri pillerin boyutlarında hata bulunduğunu ifade etti.

Ayrıca bağımsız araştırma şirketlerininde katıldığı ve 30 bin pilin testleri sonucunda hazırlanan raporda; Samsung Note 7 bataryasının doğru ebatlarda olmadığı ve dolayısıyla elektrotlar arasında gerekli yalıtım önlemlerinin alınamamış olduğu son olarakta pilin sağ üst köşesinde ki deformasyonun kontrolsüzce yaşanan kısa devrelere ve ardından da cihazda patlamaya yol açtığı açıklandı.

Kaç Adet Samsung Not 7  Toplatıldı

Merak edilen diğer bir konu ise piyasadan kaç adet telefon toplatıldığı ve mobil cihaz lider üreticilerinden Samsung’un zararının ne kadar olduğuydu. Yapılan araştırmalar ve söylentilere göre yaşanan patlamalardan sonra üretimi durdurulan Samsung Note 7’lerin yaklaşık 2,5 milyon tanesi geri çağırılırken bu işten Samsung’un zararının 10 milyar doları bulacağı tahmin ediliyor.


* * * * * * * * SOSYA MEDYA HESAPLARIM * * * * * *

Facebook ► http://www.facebook.com/SerhatEronal
Instagram ► http://www.instagram.com/SerhatEronal
Twitter ► http://www.twitter.com/SerhatEronal
Web ► http://www.serhateronal.com

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *